Ali Arıkan’ın Oscar tahminleri büyük oranda tuttu!

Salı, 28 Şubat 2017 13:20

Dipnot.Tv’nin sinema yazarı Ali Arıkan geçtiğimiz günlerde Oscar’da ödül alacak isimler ile ilgili tahminlerini yazmış, bu yazı da Dipnot.Tv üzerinden okuyucular ile buluşmuştu.Dolby Center’da gerçekleşen ödül töreninde kazananlar belli oldu. Ali Arıkan’ın yaptığı tahminler ise Oscar gecesinde bir bir gerçek oldu.İşte Ali Arıkan’ın Oscar tahminleri ve gecede ödüle layık görülen isimler:

En iyi film: Moonlight
Ali Arıkan’ın tahmini:La La Land

Aslına bakarsanız bu sonuç birçok sinema eleştirmenini şaşırttı.Zira gecede en iyi film ödülünün La la Land’a gideceğine nerdeyse kesin gözüyle bakılıyordu. Gecede yaşanan yanlış anons fiyaskosuyla ödül bir an için La La Land’e gitti ama asıl kazanan Moonlight oldu.

En iyi Yönetmen:Damien Chazelle (La La Land)
Ali Arıkan’ın tahmini: Damien Chazelle (La La Land)

Ali Arıkan’ın bu kategorideki tahmini tuttu. En iyi yönetmen ödülü La La Land’in yönetmeni Damien Chazelle’ye gitti.

En iyi Aktör: Casey Affleck (Manchester By the Sea)
Ali Arıkan’ın tahmini:Danzel Washington(Fences)

Bu kadar başarılı isim arasından en iyi olanı seçmek elbette çok zor. La La Land’deki ortak kanı Denzel Washington için de geçerliydi ama Casey Affleck gecenin kazanan ismi oldu. Onun da Manchester By the Sea’deki oyunculuğuna şapka çıkarıyor,tebrik ediyoruz.

En iyi kadın oyuncu:Emma Stone
Ali Arıkan’ın tahmini:Emma Stone

La La Land’deki performansı ile izleyiciyi kendine hayran bırakan Emma Stone tüm eleştirmenlerin ödül konusunda hemfikir olduğu bir isimdi.Büyüleyici güzelliği, başarılı dans ve şarkı performansı ile on parmağında on marifet var dedirtti.Ödül de hakkettiği üzere ona gitti.

En iyi yardımcı kadın oyuncu:Viola Davis
Ali Arıkan’ın tahmini: Viola Davis

Ali Arıkan bu kategoride de yanılmadı, ödül Fences filmindeki başarılı performansı ile Viola Davis’e gitti.

En iyi yardımcı erkek oyuncu:Mahershala Ali
Ali Arıkan’ın tahmini:Mahershala Ali

Ali Arıkan tüm işaretler onu gösteriyor dedi ve yanılmadı.Zira ödül Moonlight’taki başarılı performansı ile Mahershala Ali’ye gitti.

En iyi Senaryo: Keneth Lonargon- Manchester By the Sea
Ali Arıkan’ın tahmini:Keneth Lonargon

Ali Arıkan kesin bir dille Oscar’ı kapacak dedi, Oscar gecesinde ödülü kucaklayan isim Manchester By the Sea’nin senaristi Keneth Lonargon oldu.

En iyi uyarlama senaryo:Barry Jenkins ve Tarell Alvin McCraney
Ali Arıkan’ın tahmini:Barry Jenkins ve Tarell Alvin McCraney

Moonlight’ın senaristleri Barry Jenkins ve Tarell Alvin McCraney gecede ödüle layık görülen isimler oldu. Ali Arıkan bu kategoride de yanılmadı.

En iyi belgesel:O.J.: Made in America
Ali Arıkan’ın tahmini:O.J.: Made in America

Los Angeles’taki ırk problemleri ve şov dünyasıyla ilgili 8 saatlik bir belgesel olan O.J.: Made in America Ali Arıkan’ın “tabi ki kazanacak” dediği bir belgeseldi. Zira ödül de ona gitti.

En iyi yabancı film:The Salesman
Ali Arıkan’ın tahmini:The Salesman

İran yapımı olan ve yönetmen koltuğunda Ashgar Farhadi’nin oturduğu The Salesman gecede ödüle layık görüldü.Ali Arıkan yine yanılmadı.