Akıllı Saat Yarışı Kızışıyor

Salı, 10 Mart 2015 15:55

Mobil Dünya Kongresi bu sene de Barcelona’da gerçekleşti. Büyük firmaların gövde gösterilerinin yanında küçük ama gelecek vaat eden firmaların ürünleri de görücüye çıktı. Bu yazımda sadece bu sene yeni tanıtılan akıllı saat modellerini yazacağım çünkü yakın zamanda bu konuda büyük bir savaş başlayacak. Taraflar kılıçlarını çekti, bekliyoruz!

HTC Grip

HTC akıllı saat yapacak mı yapmayacak mı derken Barcelona’ya yarı saat yarı bileklik bir cihazla geldi. HTC Grip adı verilen ürün akıllı saat özelliklerinin yanında aynı zamanda akıllı bir fitness bilekliği. Her spor bilekliği gibi adımlarınızı sayıyor, uzaklık ölçüyor ve ne kadar kalori yaktığınızı gösteriyor. GPS özelliği de bulunan ürün Android veya iOS bir cihaz ile birlikte kullanıldığında telefondan gelen aramaları gösteriyor, e-postalarınız ve takviminizdeki etkinlikler için uyarı mesajları veriyor. Bu bahar Amerika’da 199$’dan satışta olacak.

Huawei TalkBand B2

Huawei de akıllı saatler ve giyilebilir cihazlar pazarında kendine yer bulmaya çalışıyor. TalkBand B2 adını verdiği ürünü bir spor bilekliği ama aynı zamanda bir bluetooth kulaklığı. Cihazı bilekliğinden çıkarıp kulaklık olarak kullanabiliyorsunuz. Adım sayar, kalori ve uzaklık ölçer gibi özelliklere de sahip.

htc-grip-16-1500x1000Huawei Watch

Huawei’nin Barcelona’daki asıl bombası ise bu akıllı saat oldu. Huawei Watch sadece Android işletim sistemine sahip akıllı bir saat değil, aynı zamanda çizilmez safir kristal ekrana sahip ilk Android saat! Bu saat diğer akıllı saatlere göre daha klasik bir tasarıma sahip ki ben de oldukça beğendim. Bir akıllı saatten beklediğiniz tüm özelliklere sahip olan bu cihaz yürümenizi, koşmanızı, tırmanmanızı, bisiklete binmenizi veya uyumanızı otomatik olarak algılıyor ve gerekli verileri takip etmeye başlıyor.

LG_G_Watch_Urbane_smartwatchLG Watch Urbane LTE

Yüksek hızlı LTE bağlantısına sahip olan LG’nin yeni akıllı saati de Barcelona’da dikkat çeken ürünler arasındaydı. Telefonunuza dokunmadan saat üstünden arama yapmanıza da olanak veren bu cihaz LTE olmayan yerler için Wi-Fi özelliğine sahip. Ayrıca NFC özelliği de bulunan LG akıllı saati ile mobil ödeme seçeneklerinden yararlanabiliyorsunuz.

Hazırlayan: GÖKSAN KADAYIFÇI

Yazının devamı  ve Dipnot Tablet’in 207. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play