Ak Partili vekile emniyet kemeri cezası

Pazartesi, 15 Nisan 2013 17:41

130415_vekil1.hmediumArtvin’de trafik denetlemesi yapan polis ekipleri, emniyet kemeri takmayan AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla ve aracı kullanan danışmanına ceza kesti. Kışla, “Aslında biz yeni hareket etmiştik. Bize de sürpriz oldu. Kanunlar herkes için geçerli, birine uygulanır, diğerine uygulanmaz diye bir şey yok” dedi.

Kışla ve danışmanı, emniyet kemeri takarak yollarına devam etti.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, İnönü Caddesi’nde emniyet kemeri uygulaması yaptı.

Bir saat süren uygulamada ekipler ikiye ayrıldı. İlk ekip Bibak Kavşağı’nda durdurdukları araçlarda sürücü ve yolcuları emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı.

İkinci ekip ise aynı araçları yaklaşık 400 metre sonra yeniden durdurdu. İlk uyarıda emniyet kemerini takan çok sayıda sürücünün, kısa süre sonra kemeri çıkarttığı belirlendi. Emniyet kemerlerini çıkartan sürücülere 77′şer lira cezası kesildi.

Uygulama sırasında AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ile danışmanı Mustafa Yeşilyurt’un içinde bulunduğu araç da durduruldu.

Sürücü Mustafa Yeşilyurt ve ön koltukta oturan İsrafil Kışla’nın emniyet kemeri takmadığını gören polis ekipleri, Kışla ve Yeşilyurt’a 77 lira ceza uyguladı.