AK Parti il başkanı:Kadınları hafifçe dövüp korkutabilirsiniz

Cuma, 8 Mart 2013 16:00

Kimsesizlerin-kimi-olmaya-gayret-ediyoruz

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da,“İnsanlık, vicdan dışı vahşet, korkaklık” diye nitelediği kadına yönelik şiddet konusunda AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mehmet Demir’den farklı bir yaklaşım geldi. Demir, Kadınlar Günü nedeniyle Facebook hesabı üzerinden Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in veda hutbesinde söylediklerini yayınladığı mesajda, çaresiz kalındığı noktada kadınların hafifçe dövülüp korkutulabileceğini söyledi.

İŞTE BAŞKANIN KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE YAYINLADIĞI MESAJ

“Siz kadınları Allah’ın emaneti olarak aldınız. Onların namus ve ismetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır.”

GÜZEL YARINLAR DİLİYORUM

“Sizin kadınlar üzerindeki haklarınız, aile namusu ve şerefinizi kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer onlar sizden izinsiz razı olmadığınız kimseleri aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe dövüp korkutabilirsiniz. Kadınların sizin üzerinizdeki hakları ise örfe göre hür türlü (meşru ihtiyaçlarını), yiyecek ve giyeceklerini temin etmenizdir… Analarımız, bacılarımız, eşlerimiz, arkadaşlarımız olan kadınlar, hayatımızın her anında, her alanında erkeklerle yan yana yer almaktadır. 1857 yılında New York’taki bir grevde çıkan yangın sonucu ölen çoğu kadın 129 kişi anısına her yıl kutlanan dünya kadınlar gününü kutluyor, daha güzel yarınlar diliyorum.”

Tags