Ahmet Ümit’ten Yazın Okunması Gereken 5 Kitap

Pazartesi, 14 Temmuz 2014 16:08

Yazın ne okuyalım diye düşünüyorsanız, Ahmet Ümit’in Dipnot Tablet için hazırladığı Yazın Okunması Gereken 5 Kitap listesine mutlaka göz atın!

 

1. Kürşat Başar – Yaz

Kürşat Başar 11 yıl aradan sonra yeni kitabını okurlarıyla paylaştı. Yakın tarihimizin kritik bir döneminde dünyaya gelen, birbiri ardına yaşadığı kayıplara rağmen hayata tutunan bir gencin büyüme serüvenini, yüzleşmelerini ve bir yaz mevsimi yaşadığı sarsıcı aşkı, arka plana hızla yitip giden İstanbul’u yerleştirerek anlatıyor. Bir karşılaşmayla değişen hayatın, küçük bir rastlantıyla uyanan arzuların, birdenbire gittiğiniz yolu değiştiriveren olayların ve her şartta, her yerde insana devam etme, hatta yeniden, yeniden başlama gücü veren o ele gelmez sırrın peşine takılarak…

 

2. Kemal Tahir – Kurt Kanunu

Cumhuriyetin en bunalımlı dönemlerinden biri olarak değerlendirilen “İzmir Suikasti” olayına karışan ve karıştırılanların dramı olarak da okunabilecek roman, İttihatçılar arasındaki iktidar kavgasını ve tasfiye sürecini de acımasız bir yalınlıkla ve özeleştiriyle ortaya koyuyor.

Kitap üç bölümden oluşuyor ve her bölümde yeni karakterler eklenip onların bakış açısıyla anlatılıyor. Kemal Tahir’in yalın ve duru bir Türkçe’yle kaleme aldığı bu roman, tarih romanı okumaya sevenlere önerilecek türden.

 

3. Emrah Serbes – Deliduman

Gezi zamanının ruhunu, Gezi’nin isyancılarını, hürriyetleri için öksürenleri, yerinde duramayanları, küfredenleri, ağlamayı unutmak için yumruğunu sıkanları resmediyor. Deliduman, büyük zamanın ve her zaman kenarda kalanların romanı.

 

Yazının tamamı için: 

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

available-on-the-app-store
ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play