Adele psikolojik destek mi aldı?

Pazartesi, 25 Şubat 2013 13:57

Yeni Resim (4)‘Skyfall’ ile en iyi orijinal şarkı dalında ödüle layık görülen İngiliz şarkıcı Adele’in Oscar gecesinde şarkı söylerken heyecanlanmamak için aylar öncesinden psikolojik destek aldığı ortaya çıktı.

ABD’nin Los Angeles şehrinde, Dolby Theatre’da düzenlenen ve bütün dünyanın canlı takip ettiği Oscar ödül gecesi Twitter’da en çok paylaşılan konu oldu.

Ödül gecesinin sahne arkası sunucuları, resmi internet sayfasından yaptıkları yayında, tören esnasında Twitter’da Oscar ödülleri ile ilgili dakikada 8 bin tweet atıldığı bilgisini paylaştı.

Oscar Ödülleri gecesi sonuçlar açısından şaşırtmazken, ödül sahipleri ise ilginç konuşmalara imza attı.

Oscar töreninin merakla beklenen en iyi aktör ödülünü ABD’nin en önemli başkanlarından Abraham Lincoln’ü canlandıran Daniel Day-Lewis kazandı. Day-Lewis, duygularını ”Gizemli ve güzel bir ruha sahip olan Abraham Lincoln sayesinde bu sahnedeyim” diyerek ifade etti.

En iyi aktör ödülünü üçüncü defa kazanan Day-Lewis, ”Margaret Thatcher’i oynar mısın diye irtibata geçilmişti” cümlesi ile salondakileri güldürürken, bu kategoride üç defa ödül kazanan ilk oyuncu unvanını aldı.

Ödül gecesinde, ‘Life of Pi’ 4, ‘Les Miserables’ ve ‘Argo’ 3′er, ‘Lincoln’, ‘Django Unchained’ ve ‘Skyfall’ 2′şer ödül kazanarak öne çıkan filmler oldu.

En iyi film ödülünü alan ‘Argo’nun yapımcısı Ben Affleck ise heyecandan cümleleri birbirine karıştırırken, filmde de konu edildiği üzere, İran’daki devrim zamanını kastederek, ”İran’da çok zor şartlar altında çalışan arkadaşlarıma ve Kanadalı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

12 dalda aday gösterilen ‘Lincoln’ filmi ise sadece en iyi erkek ve oyuncu ve yapım tasarımı ödüllerini alabildi.

Ödül töreninin iddialı filmlerinden ‘Zero Dark Thirty’ ise en iyi ses ödülünü ‘Skyfall’ ile paylaşarak geceden sadece bir ödül ile ayrıldı.

Sunuculuğunu Mac Farlane’nin yaptığı Oscar ödülleri gecesinde 50. yılı kutlamaları dolayısı ile James Bond filmlerine özel bir yer verildi.

Bugüne kadar çekilen bütün Bond filmlerinden kesitlerin sunulduğu kolaj çalışmasında ‘James Bond 007′ filmindeki İstanbul sahnelerine de yer verilmesi dikkati çekerken, bu özel bölüm, kendisi de Bond kızlarından biri olan Halle Berry tarafından sunuldu.

Ödül gecesinde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülen 22 yaşındaki Jennifer Lawrance, heyecandan merdivenlerde takıldı.

Sosyal medyada paylaşılan bir diğer bilgiye göre Oscar ödüllerinde oy kullananların yaş ortalaması 62 oldu.

Oy kullananların yüzde 77′sinin ise erkek olduğu bilgisi paylaşıldı.