Adana Valisi hastaya yardım ettiği için mahkemelik oldu

Salı, 25 Haziran 2013 14:55

060920111032374852333Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, beyin tümörü yüzünden hayatını kaybeden bir çocuğun tedavi ve cenaze masraflarını karşıladığı için şikayet edildi. “Usulsüz yardım” iddiasıyla Kamu Etik Kurulu inceleme yapacak.

Yaklaşık 3 ay önce 6 yaşındaki Ali Utku Yücel, Adana’nın Yüreğir ilçesinde bir alışveriş merkezindeki buz pistinde kayarken düşmüş, beyninde tümör olduğu ortaya çıkmıştı.

Ailesi sosyal güvencesi olmadığı için Ali Utku’yu tedavi ettiremedi.Gazetelerde yayınlanan haber üzerine, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş devreye girdi. Ali Utku ameliyat edildi.

Ve ameliyatın tutarı olan 15 bin lira aileden tahsil edilmedi. Ancak küçük çocuk, ameliyattan sonra oluşan ödem nedeniyle yaşamını yitirdi. Çocuğun cenaze masrafları da Valilik tarafından karşılandı.

Bunun üzerine Vali Coş, adı açıklanmayan bir kişi tarafından “usulsüz harcama” yapmak sebebiyle Kamu Etik Kurulu’na şikayet edildi.

İddia Etik Kurulu tarafından incelemeye alındı.

Vali Coş ise yapılanların yasal ve insani olduğunu, konunun istirmar edildiğini söyledi. Çoş, “Bugün olsa yine yaparız” diye konuştu.