‘Acılı Sanat NEDEN DÖVDÜRÜYORUZ?’ kapağı ile Dipnot Tablet’in 183. sayısı çıktı

Cuma, 19 Eylül 2014 15:20

Dipnot Tablet’in 183. sayısı yine gündem yaratacak. Dipnot Tablet’in yeni sayısı ‘Acılı Sanat NEDEN DÖVDÜRÜYORUZ?’ kapağı ile çıktı.

Kapak1 (3)Dövme, günümüzün yükselen trendlerinden biri. Rabia Çelik, 3. İstanbul Tattoo Convention kapsamında Türkiye’ye gelen Dövme Kraliçesi Alice la Douce ve dövme sanatçısı Cüneyt Kolata ile Dipnot Tablet için konuştu. Dövme tutkunları bu söyleşileri kaçırmayın!

Bonzai gençleri bir bir avlamaya devam ediyor. Ali Mendillioğlu, esrar ile başlayan Bonzai ile devam eden bir müptelanın hikayesini Dipnot Tablet için kaleme aldı.

Sinemada ödül sezonu başladı. Yılın en büyük ödül töreni Oscar dedikodularını Türkiye’nin en iyi sinema yazarı Ali Arıkan Dipnot Tablet için yazdı.

Kalebodur ile Mimarlık bu hafta yine dolu dolu. Bach’ın senfonisi duvara nasıl ilham oldu?, tasarımında her bölüme şarkı sözlerinin işlendiği bir otel ve vücuda göre şekil alan kütüptane koltuğu Kalebodur’la Mimarlık’ta… Haftanın Mimarı köşesinin bu haftaki konuğu olan Derya Ekim Öztepe’nin eserleri ve hayatına dair her şey Dipnot Tablet 183. sayıda…

Kadınların regl döneminde spor yapıp yapmaması her tartışılan bir konu olmuştur. Barış Çunguroğlu, regl döneminde egzersiz yapılıp yapılamayacağını Dipnot Tablet için kaleme aldı.

İskoçya tarihi günler yaşıyor. İskoçya İngiltere’den ayrılmak için referanduma gitti. Peki, bilinmeyen İskoçya Tarihi nedir? Bütün bilinmeyenleri İskoçya Tarihi Dipnot Tablet’te.

SALT’ta bu hafta neler var? Yazlık: Şehirlinin Kolonisi, Ev Konuşmaları, Le Mepris(Nefret) sergileri Dipnot Tablet SALT sayfasında… Bu özel sergileri kaçırmayın!

Apple ile Samsung rekabeti reklamlarına yansıyor. Apple her yeni ürün tanıttığında Samsung bu ürünleri tiye alan reklamlar çekiyor. Selin Babacan, Apple ve Samsung’un reklam atışmasını Dipnot Tablet için inceledi.

Hakkınız yenince nasıl davranırsınız? Siz de kenara çekilip susanlardan mısınız? Funda Mentaloğlu, hakkın yenildiğini nasıl davranman gerektiğini ve sonuçlarını kaleme aldı. Dipnot Tablet 183. sayıda..

Mahmut Güleç’in #kitapmüzik köşesi yine çok renkli. Dipnot Tablet’in kitap müzik köşesine bakmadan haftaya başlamayın…

Nişanlın düğüne 2 hafta kala seni terk ederse ne olur? French Oje kadınların ve erkeklerin bu duruma bakış açılarını Dipnot Tablet için kaleme aldı. Kızlar tüyolar burada mutlaka okuyun!

Rolleri iddialı, hayatı naif bir kadın olan Binnur Kaya’nın portresi Gizem Merve Kaboğlu‘nun kaleminden Dipnot Tablet 183. sayıda..

Amerika’da yıllardır faaliyetini sürdüren ve bu sene 10. yılını kutlayan Yelp, bir süredir Türkiye’de de bulunuyor. Göksan Kadayıfçı, yeni şehir rehberiniz olacak Yelp’i ve ne olduğunu Yelp İstanbul Topluluk Yönetici Gülfem Akten ile konuştu.

Londra Moda Haftası’na şifonlar ve feminenlik damgasını vurdu. Yağmur Bilmez, Londra Moda Haftası’nda öne çıkan defileleri ve tasarımları Dipnot Tablet için listeledi.

İskender Pala son günlerde neler okuyor? İskender Pala güncel okuma listesini Dipnot Tablet ile paylaşıyor.

Diyabet hastaları nasıl beslenmeli? Cenk Özyılmaz’ın diyabet hastalarına dair tüyoları Dipnot Tablet 183. sayıda…

Aslı Göknar’ın hazırladığı ‘Seyahat köşemize’ mutlaka göz atmalısınız. Sizi bu hafta ‘Şarkıların şehri olan Paris’e götürüyoruz.

Bu hafta oturmak yok! Bu ayın en çok ses getirecek konser ve sergi programı yeni sayımızdan takip edebilirsiniz.

LookCloser köşemizde, kusursuzluğun vücut bulmuş hali Lily Aldridge var.

“İyi de gökyüzünde saklı, kötü de” Gökyüzü Halleri’nde Derya Demir burçlarınızı yorumladı.

Dipnot Tablet 183. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play