Acılı babanın zor kararı

Cumartesi, 13 Temmuz 2013 15:02

iccjpg_h155Ordu’nun Gülyalı İlçesi’nde geçen hafta cumartesi günü İstanbul’dan Giresun’a cenazeye giderken trafik kazası sonucu eşi, 2 çocuğu ve kardeşini kaybeden 49 yaşındaki Ahmet Temüz’ün, yaralanan kızı, 11 yaşındaki Tuğba Temüz de dün akşam kurtarılamadı.

Temüz, kızı Tuğba’nın beyin ölümü gerçekleşmesi üzerine 2 böbreğini bağışladı.

Kaza, geçen 6 Temmuz’da meydana geldi. Ahmet Temüz’un eşi, 49 yaşındaki Aysel Temüz, hayatını kaybeden ağabeyi Necdet Özkılıç’ın cenazesine gitmek üzere 42 yaşındaki İlhan Temüz yönetimindeki 34 NZA 21 plakalı otomobil ile İstanbul’dan yola çıktı. Otomobil, Ordu’nun Gülyalı İlçesi’nde Ordu-Giresun sahil yolunda park edilen 55 K 0701 plakalı TIR’a arkadan çarptı. Kazada Aysel Temüz, çocukları, 27 yaşındaki Murat ve Şükrü Temüz ile İlhan Temüz öldü. Ağır yaralanan Tuğba Temüz de özel bir hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakımda bir hafta yaşam mücadelesi veren Tuğba Temüz’ün dün gece beyin ölümü gerçekleşti.

Baba Ahmet Temüz, kızı Tuğba Temüz’ün iki böbreğini bağışlama kararı aldı. Bunun üzerine Samsun ve Antalya’dan Ordu’ya gelen uzman ekip Tuğba Temüz’ün iki böbreğini operasyonla aldı. Özel hastanede organ operasyonu yapıldığı sırada hastanede bulunan baba Ahmet Temüz’ün üzgün olduğu görüldü. Kazada eşi, iki çocuğu ve kardeşini kaybetmenin acısını yaşayan Ahmet Temüz, dün akşam da kızının ölümü ile yıkıldı. Kızının böbreklerinin biri karayoluyla Samsun’a, diğeri ise uçakla Antalya’ya gönderildi.

Hastanenin Organ Nakli ve Bağış Koordinatörü Dr. Mithat Yağlı, kızının organlarını bağışlayan Ahmet Temüz’e teşekkür ederken, “Ahmet bey büyük bir özveride bulundu. Kazada eşini, çocuğunu ve kardeşini kaybetmişti. Geriye tek kızı Tuğba kalmıştı. Ancak, onun beyin ölümü gerçekleşti. Ahmet beye Allah’tan sabır diliyorum. Böyle bir durumda organ bağışında bulunduğu için kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Hayatını kaybeden Tuğba Temüz’ün cenazesi hastanede yapılan otopsi ardından toprağa verilmek üzere memleketi Giresun’un Keşap İlçesi Yazlık Köyü’ne gönderildi.