ABD’de yolcu uçağı düştü!

Pazar, 7 Temmuz 2013 10:02

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

ABD’de dün TSİ 22.00 sıralarında bir uçak kazası meydana geldi.

Seul’den yola çıkan Güney Kore’nin Asiana Havayolları’na ait Boeing 777 tipi bir yolcu uçağı, ABD’nin San Francisco havalimanına acil iniş için izin istedi ve inişe geçtiği sırada düştü.

Havalimanı Sözcüsü Doug Yakel, 2 kişinin öldüğü kazada, 181 kişinin de yaralandığını, yaralılardan biri çocuk olmak üzere 5′inin durumunun kritik olduğunu söyledi.

Güney Kore resmi haber ajansının, 292 yolcu ve 16 mütrettebat bulunduğunu açıkladığı uçağın düşmesinin ardından havaalanına çok sayıda itfaiye aracı gönderildi. Yolculardan 77′sinin Güney Kore, 141′inin Çin, 61′inin ABD ve birinin de Japonya vatandaşı olduğu öğrenildi. Diğer yolcuların ise hangi ülke vatandaşı olduğu bilinmiyor.

Yolcuların, acil çıkış kapılarından atlayarak yanan uçaktan uzaklaşmayla çalıştığı bildirilirken, görgü tanıkları tarafından çekilen ve video paylaşım sitelerine yüklenen videolarda da bu yönde görüntüler yer aldı.

Federal Havacılık Sözcüsü Lynn Lunsford’dan, Güney Kore’nin ikinci en büyük havayolları şirketi olan Boeing 777′nin düşüş nedeninin henüz belirlenemediği açıklaması geldi.

Öte yandan San Francisco Havaalanı tüm uçuşlara kapatılırken uçakların Los Angeles Havaalanı’na yönlendirildiği bildirildi.