AB Türkiye’de sivil toplumun ihtiyaçlarına cevap veriyor

Salı, 16 Nisan 2013 12:46

canli-yayin-anons copyTürkiye’de sivil toplumun ihtiyaçlarına yanıt verecek yeni bir program başlatılıyor.

Sivil Düşün AB Programının açılışı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jean-Maurice Ripert’in ev sahipliğinde, tüm Türkiye’den sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katılımı ve Radyo ODTÜ Modern Sabahlar Programının sevilen üçlüsü Fahir-Ege-Oktay’ın sunumlarıyla bugün Ankara’da gerçekleşiyor.

Sivil toplum ile yürütülen danışmalar sonucunda Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından tasarlanan Sivil Düşün AB Programı, önümüzdeki dört yıl boyunca uygulanacak. Sivil Düşün, Türkiye’de ilk kez aktivistler, sivil toplum örgütleri, ağları ve platformları aynı çatı altında destekleyen bir program olmasıyla da dikkat çekiyor.

Sivil Düşün AB Programının sivil toplum dünyasına yönelik destek çalışmaları ve önümüzdeki dört yıl boyunca bu desteklerden yararlanma yollarının tanıtılacağı bu etkinlikte, sivil aktivist hareketin önemli sembollerinden biri olan, köşe yazarı Esmeray, ‘Cadının Bohçası’ adlı performansını sergileyecek.

Açılış ve tanıtım programına katılamayanlar, www.sivildusun.net adresinden yapılacak canlı yayını izleyerek merak ettikleri konuları Sivil Düşün Program ekibine iletebilir.