9 yaşındaki Emir Efe hayatını kaybetti

Pazartesi, 22 Temmuz 2013 11:47

130722_efe.hlarge6 yıldır lösemi kanseri tedavisi gören Emir Efe, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Verdiği yaşam mücadelesiyle Twitter’da sanat, siyaset ve spor dünyasını bir araya getiren 9 yaşındaki Efe Sürekoğlu dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz yıl mayıs ayında T hücreli ALL kanseri tanısı konan Efe, 3 yaşından beri lösemi tedavisi görüyordu. 6 yıl boyunca hastane ile ev arasında yaşayan Emir, her defasında kanseri alt etmeyi başardı.

Ancak 6 yıldır annesi ile birlikte tek başına bu mücadeleyi sürdüren Minik Efe’nin yaşaması için 1,5 ay içinde uygun ilik bulunması gerekiyordu. Ailesi ve iş çevresi kendi imkanları ile ilik aramalarına rağmen sonuç alamadı. Minik efe dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Fenerbahçe taraftarı olan Minik Efe için siyaset, spor ve sanat camiasından bir çok tanınmış isim, taraftar grupları, 1.5 ay içinde ilik nakli olması gereken Fenerbahçe taraftarı Emir Efe’ye sosyal medyadan destek verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, basketbolcu Hidayet Türkoğlu, FB’nin başarılı kalecisi Volkan Demirel, sanatçılar Bengü, Fettah Can ve Demet Akalın, Twitter’da #MinikEfeilikArıyor başlığı altında konuya dikkat çekti.

Efe’nin cenazesi bugün, Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Kavaklı Mezarlığı’na defnedilecek.