Gizem Kaboğlu, Elif dizisinin başrolü Selin Sezgin ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdi

Pazartesi, 29 Ağustos 2016 18:49

400 BÖLÜMDÜR AYNI ROLÜ OYNUYOR: “HALA İLK GÜNKÜ KADAR HEYECANLIYIM”


Dünyanın dört bir yanında yayınlanan, Türkiye’de Kanal 7 ekranlarında sezonlardır izleyicilerle buluşan ve sağlam bir fan kitlesi bulunan Elif dizisinin başrolü Selin Sezgin, sizlerle… Konuşma esnasında Melek’in çıkmaz sokaklarla dolu hayatı izleyiciyi gözyaşlarına boğarken, onu büyüttüğünü anlıyorum. Rolün “annesini anlamasına” yardımcı olduğunu söylüyor laf arasında, neredeyse 400 bölümdür aynı rolü oynamaktan sıkıldığını düşünerek sorduğum her soruda gözlerindeki heyecan ile yanıtımı alıyorum. Günlük dizinin yoğunluğuna rağmen gerçekleştirdiğimiz sohbette, yorgunluğunu gülücükleriyle saklayan güzel oyuncu, sosyal medyada ki yüzbinlerce takipçisini minnetle selamlıyor.

ELİF, YAKINDA LATİN AMERİKA’DA GÖSTERİMDE

Elif’in başarısının sırrı ne size göre?

Halkın içinden bir hikaye olması, izleyici mutlaka kendinden bir şeyler bulabiliyor. daha da benimseyip sahipleniyor böylece.

Elif dizisi yalnız ulusal değil, uluslararası başarılarıyla da adından söz ettiriyor. Dünyanın hangi ülkelerinde ünlüsünüz şu an?

Bir çok ülkede ünlüyüz. Başlıca Endonezya, Sırbistan ve Makedonya’da. Yakın zamanda da Kolombiya ve Latin Amerika’da gösterime girecek.

Rol içinde sürekli ağlamak yorucu değil mi? Nasıl içselleştiriyorsunuz o acıyı?

Hangi rol olursa olsun hepsinin ayrı zorluğu var aslında. Her meslekte olduğu gibi… Sürekli kötüyü veya iyiyi oynamak bile yorucu olabiliyor bazen. Yıllardır Melek karakterini canlandırıyorum ve bir süreden sonra her şey normal gelmeye başlıyor. Çünkü Melek’e hayat veren benim ve kayıt dendiği anda içgüdüsel olarak akıyor her şey.

MELEK ROLÜNÜ OYNARKEN ANNEMİ ANLADIM

Dizi bir annelik provası sağladı mı size? Neler öğrendiniz Melek’ten?

Anneliği değil de annemi anladım desem daha doğru olur. Annelik çok kutsal ve tam anlamıyla tatmadan hissetmek mümkün değil bence.

Siz neden oyuncu olmayı tercih ettiniz, motivasyonunuz neydi?

Klişe olacak ama sanata anne karnında başladım… Bir çok sanat dalıyla ilgilendim fakat oyunculuk enlerimdendi. Her gün kendini biraz daha keşfedip yeni şeyler öğreniyorsun. Ve tek malzeme “benim”.

selin sezgin  (2)

Günlük dizi de oynamak delilik değil mi? Nasıl dayanıyorsunuz bu yoğunluğa?

Haftanın her günü sette olup ailenden hayattan kopmak, kendinden çok fazla ödün vermek. Yani kesinlikle delilik! Hoş ben de normal sayılmam.

Daha az şey yapıp, haftalık dizilerde çalışıp, çok daha fazla şikayet eden oyuncular var. Bu serzenişler sizi rahatsız ediyor mu?

Kime göre neye göre? Günlük dizinin kötü yanı hayatından fazla ödün verip yorulup asosyalleşmek aslında. İyi yanı ise çalıştıkça daha çok pişmek.

361 bölüm aynı dizide oynamak ne hissettiriyor?

Sevdiğim işi yapıyorum, Bu yüzden de 1. bölümle 400. bölüm arasında hiç bir fark yok bence. Hala aynı şekilde heyecanlanıyorum.

Uzun zaman aynı dizide oynadıktan sonra bundan sonra ki işlerinizde izleyicinin sizi benimsememesi korkusunu taşıyor musunuz?

Hayır tabii ki de… Bu benim mesleğim, hakkıyla yapıldığı sürece üstesinden gelineceğine inananlardanım.

Dizi setinde aile gibi olmuşsunuz, hatta rol arkadaşınızdan biri ev arkadaşınızmış. Siz bıraksak ömür boyu Elif’te oynayabilirsiniz diye düşünmeye başladım. Ne dersiniz?

(Gülüyor) Her projede öyle aslında. İster istemez bir süre sonra aile gibi oluyorsunuz. Kendi ailenizi arkadaşlarınızı göremezken onlar oluyor hep yanınızda.

Sizin on parmağınızda on marifet varmış. Başka sanat dallarıyla da uğraştığınızı duydum, neler var hobileriniz arasında biraz bahseder misiniz?


Resim müzik gibi sanatın bir çok dalıyla ilgilendim hep. Çizim yapıyorum, gitar bağlama birazda çello çalıyorum. Bir yandan hala Mimar Sinan GSF okuyorum.

Bu sormazsam linç edilirim, Kenan ve Melek mutlu olabilecek mi? :)

Tabii ki de bu soruya cevap veremeyeceğim. (Gülüyor)

KAVUŞURSAN AŞK OLMAZ Kİ…

Kimsenin aşka inancı yok günümüzde, siz inanıyor musunuz?

Ben aşka inanmayan kimseyi görmedim. (Gülüyor)

Kenan ve Melek aşkı imkansızlıklarla savaşıyor. Aşkın üstesinden gelemeyeceği bir şey var mı? Aşk her şeyi affeder mi peki?

Hani derler ya kavuşursan aşk olmaz, böyle daha da değerli sanki.

Aşk size kendiniz hakkında ne öğretti?

Bence “Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur” sözü aşk hakkında söylenebilecek en güzel söz. (Gülüyor)

Tags