50. Volvo Dünya Golf Kupası sahibini buldu

Pazartesi, 20 Mayıs 2013 11:47

3052_VWMPC_TCBu yıl ilk kez Bulgaristan ev sahipliğinde gerçekleşen 50. Volvo Dünya Golf Kupası sahibini buldu. Komşunun meşhur “Çakıl Taşı Plajı” olarak da bilinen Thracian Cliffs parkurunda 16-19 Mayıs tarihleri arasında 50.si düzenlenen Volvo World Match Play Championship kupası İrlandalı Graeme Mc.Dowell’ın oldu.

Dünyanın en iyileri arasından seçilen 24 golfçünün katılımıyla 16-19 Mayıs tarihleri arasında Bulgaristan’ın Thracian Cliffs parkurunda gerçekleşen Volvo World Match Play Championship’in kazananı İrlandalı Graeme McDowell oldu. 800.000 Euro para ödülü kazanan Mc.Dowell unutulmaz bir hafta geçirdiğini söyleyerek “İnanılmaz bir haftaydı… Thracian Cliffs’deki ve Bulgaristan Golf Federasyonu’ndaki herkese misafirperverliklerinden ve düzenledikleri bu müthiş organizasyondan dolayı çok teşekkür ederim. Elimde zaferi taşırken bunu söylemek kolaymış gibi gelebilir, fakat diğer arkadaşların da benimle birebir aynı fikirde olduğundan eminim. Hepimiz burada, Thracian Cliffs’de olmaktan dolayı çok çok mutlu olduk” dedi.

Mc.Dowell’a 800.000, toplamda 3 milyon Euro ödül
Yarı finalde Branden Grace’i 3-2 mağlup ederek birinciliğe yükselen Mc.Dowell 800.000 Euro para ödülünün sahibi oldu. Toplamda 3 milyon Euro para ödülünün dağıtıldığı yarışma, yaklaşık 1600 saat süren canlı yayınla milyonları ekran başına kilitledi. Yarışların son günü olan 19 Mayıs Pazar günü (dün), rekor izleyici sayısına ulaştıklarını söyleyen Volvo Organizasyon Komitesi Başkanı Per Ericsson, “Başladığı günden bu yana canlı olarak spor kanallarında yayınlanan şampiyonada son gün adeta bir rekora imza atıldı. Sokakların neredeyse bomboş olduğu, tüm halkın ekran başına kilitlendiği bir gün yaşadık. Thracian Cliffs parkuruyla bu denli önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmak Bulgaristan halkını da çok mutlu etti. Golfün birkaç seneye kadar Bulgaristan’da çok büyük ilerleme kaydedeceğinden şüphemiz yok” dedi.