454 km yürüyen Aylin Kotil Ankara’ya ulaştı

Cuma, 26 Temmuz 2013 14:47

page_17-gunde-500-kilometre-yuruyen-aylin-kotil-ankaraya-ulasti_228728842Seçim barajının düşmesi için İstanbul’dan yola çıkan Aylin Kotil 17 günde yaklaşık 450 km yürüyerek Ankara’ya ulaştı.

Aylin Kotil Ankara’ya ulaştı. 8 Temmuz’da İstanbul Haydarpaşa Garı’ndan yola çıkan Aylin Kotil Ankara’da çiçeklerle karşılandı.

Yüzde 10′luk seçim barajının düşürülmesi için 8 Temmuz’da İstanbul’dan Ankara ’ya yürümeye başlayan Aylin Kotil, 2 hafta süren zorlu yolculuğun ardından dün akşam saatlerinde Ankara’ya ulaştı.Kotil, Ankara’da bayraklar ve çiçeklerle karşılandı.

Yürüyüş nedeniyle yüzde 10 seçim barajının kamuoyunda konuşulmaya, tartışılmaya başlandığını dile getiren Kotil, “Biz, halk olarak bu baskıyı siyasilere hissetireceğiz ki siyasiler de bir şeyler yapacaklar. İten güç biz olacağız” dedi. Kotil’in seçim barajının düşürülmesi için başlattığı yürüyüş yarın Tunalı Hilmi Caddesi’nde bulunan Kuğulu Park’a ulaşmasının ardından sona erecek. Aylin Kotil, yürüyüşün tamamlanmasının ardından yanında getirdiği manifestoyu TBMM ‘ye teslim edecek.

8 Temuz’da Haydarpaşa Garı’ndan yürüyüşe başlayan Aylin Kotil, “Amacım seçim barajının düşürülmesi. Daha demokratik bir Türkiye ve daha çok katılımın olduğu bir Meclis. Herkesin kendinden bir şey bulabildiği herkesin temsil edildiği bir Meclis görmek istiyoruz. Bunun için yürüyorum” demişti.

Tags