33 yıl sonra ekranlara veda etti, hem de ne veda!

Cumartesi, 23 Mayıs 2015 10:30

Amerikan televizyonlarının en uzun soluklu chat show’larından biri Late Night With David Letterman 33 yıl sonra ekranlara veda etti. Ama bu hiç de sulu gözlü, acındırmalı bir veda olmadı. Letterman 1982 yılından beri devam eden programına kendi kendisiyle alay ederek, her zamanki hınzırlığı ve ince esprileri ile güle oynaya veda etti.

Bundan 33 yıl önce, NBC’de başlayan ardından CBS’de devam eden Late Night Show’una kimler katılmadı ki; liste yapmak yerine kısaca HERKES diyebiliriz, ya da daha iyisi Leon (The Professional) filminde Gary Oldman’ın haykırışıyla anlatabiliriz: “Everyone… EVERRRYYYOOONEEEE!!!”.

Dünyaca ünlü starların hemen hepsinin yolu Late Night’tan geçti, üstelik defalarca. Toplam 6,028 show hazırlayıp sunan Letterman 19,932 de konuk ağırlamış. Konukların kaç defa katıldıkları hakkında bir fikir vermek gerekirse show’un ilk bölümüne de konuk olan Lost In Translation filminin efsane oyuncusu Bill Murray tam 44 kez Latterman’ın chat show’una konuk olmuş.

Letterman07Geçen yıl ekranlara veda edeceğinin sinyallerini veren David Lettermen’ın son showlarına yine ABD‘nin ve dünyanın en ünlü isimleri birer birer konuk oldu. ABD başkanı Barack Obama bile geçtiğimiz günlerde chat show ustasına konuk olarak bir jest yapmıştı. Anlayacağınız Letterman’ın konuk koltuğuna oturmayan isim yok! (EVERRYYOONEEE!!!)

Letterman son showunda da bir top ten listesi yaptı ve daha önceki konuklarından veda mesajları aldı. Mesajlar da ise David Letterman’ın ne kadar önemli bir usta olduğuna ya da ne kadar özleneceğine dair tek cümle yoktu. Top 10 listesindeki herkes Letterman’a hep söylemek istedikleri şeyleri söylediler ve şakayla karışık içlerini döktüler.

 Hazırlayan: İLDEM WILSON

Yazının devamı ve Dipnot Tablet’in 217. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play