32. İstanbul Film Festivali’nde kaçırılmaması gereken filmler!

Çarşamba, 27 Mart 2013 21:48

Habertürk Sinema Yazarı Kerem Akça’nın katılımıyla gerçekleşen “Benim Sinemalarım”da bu hafta 32. İstanbul Film Festivali’nde gidilmesi gereken filmler konuşuldu.

Akça favori 3 filmini şöyle sıraladı: Jo Sung-Hee’nin yönettiği Kurt Çocuk, başrolünde Ryan Gosling, Bradley Cooper, Eva Mendes ve Ray Liotta gibi bilindik oyuncuların olduğu Babadan Oğula filmi ve Peter Brosens ve Jessica Woodworth’ün yönettiği Beşinci Mevsim.

Türk filmlerinin artık İstanbul Film Festivali için çok önemli olduğunu belirten Akça bunun sebebini şöyle açıklıyor: “Adana ve Antalya Film Festivalleri’nin biraz fazla sallanması. Bunun devamında da sürekli yönetimlerin değişmesinin tutarsız görünmesi ama İstanbul Film Festivali son 3-4 yıldır ilişkilerini kuvvetli tutarak Türkiye’de Türk filmlerini gösterme, sanat filmlerini gösterme geleneğini üstlenmeye başladı.”

Dipnot.tv editörleri moderatörlüğünde Film Arası Dergisi iş birliği ile yayına hazırlanan Benim Sinemalarım her Çarşamba saat 20:30′da

Siz de canlı yayınına katılabilir, sorularınıza cevap arayabilir ya da görüşlerinizi aktarabilirsiniz…

Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, saat 20.30′da yayınlayacağımız linke veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayıp katılabilirsiniz.

Vizyona bu hafta hangi filmler mi giriyor?

 

hangout-nasıl-yapılır-yatay