3. Los Angeles Türk Filmi Festivali Başlıyor

Salı, 14 Ocak 2014 13:50

Türk filmlerini Hollywood’la buluşturan Los Angeles Türk Film Festivali’nin 3.’sü bu yıl, 6-9 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival ünlü Türkiyeli yönetmenleri Amerikalı sinemaseverlerle bir araya getirirken, genç Türkiyeli yeteneklere ise Amerikan sinema dünyasıyla tanışma fırsatı sunuyor.

Kısa film yarışmasında yarışacak adaylar açıkladı:

Los Angeles Türkiye Film Festivali’nin kısa film yarışmasında yarışacak adaylar belli oldu. Genç sinemacıların merakla bekledikleri Los Angeles Türk Film Festivali sonunda on elemeleri geçen adayları açıkladı. Los Angeles Türk Film Festivali Kısa Film Yarışması’nın ön finalisti, ünlü film eleştirmeni ve LACMA Film Independent serisi kuratörü Elvis Mitchell tarafından açıklandı. Mitchell’in yarışmaya başvuran iki yüz bir film arasından seçtiği 10 kısa filmin yönetmenleri, festival boyunca Los Angeles’ta misafir edilecekler ve Mart ayında filmlerini Hollywood’un tarihi sineması Egyptian Theater’da sergileme imkanı bulacaklar.

Geçtiğimiz yıllarda Derviş Zaim ve Semih Kaplanoğlu’nun başkanlığını yaptığı jüride bu sene yer alacak olan isimler ise Şubat ayında açıklanacak. Geçtiğimiz yilYılmaz Erdoğan imzalı Kelebeğin Rüyası adlı filmle açılış yapan festival hem yerli hem yabancı basından büyük ilgi gördü.

Yarışacak filmler:

Avni Amca – Çiğdem Topaloğlu
Birlikte – Barış Çorak
Boş Köy – Hakan Hücum
Kafa – Koray Sevindi
Kör – Cihan Sağlam
Mama – Ahmet Bıkıc
Nefs – Aksel Bonfil
Patika – Onur Yağız
Şeref Dayı ve Gölgesi – Buğra Dedeoğlu
Yolculuk – Nadim Güç