25 yıllık Vivaldi Orkestrası Türkiye’ye geliyor

Perşembe, 9 Ocak 2014 15:50

Rusya Devlet Akademik Oda Orkestrası ‘’Vivaldi Orkestra’’1989 yılında uluslararası üne sahip, Rusya Halk Sanatçısı unvanını taşıyan viyolonist Svetlana Bezrodnaya tarafından kadınlardan oluşan emsalsiz bir orkestra olarak kuruldu ve ilk konserini, Rusya’nın en önemli, Soyuz Eve sahnesinde gerçekleştirdi.

Vivaldi Orkestra, Antonio Vivaldi’nin kurduğu kadın orkestrasının başarılı bir kopyasıdır. Orkestranın 25 yıldır verdiği konser sayısı iki bini aşıyor. Repertuarlarında binden fazla farklı tarzı, zamanı ve ülkeyi temsil eden eserler bulunuyor.

Rus/Sovyet viyolin ekolünü en iyi şekilde temsil eden ‘’Vivaldi Orkestrası’’, Moskova Konservatuarı, New York’taki Carnegie Hall ve Lincoln Center, Londra’daki Royal Albert Hall, Viyana’daki Musikverein ve Devlet Operası, Amsterdam’daki Royal Concertgebouw, Hong Kong’daki Palace of Music gibi çok önemli merkezlerde konserler verdi.

Repertuarı, çeşitli müzik dönemleri ve tarzlarına –baroktan günümüze kadar bestecilerin eserlerini içeren 100 civarında konser programından oluşuyor. Bunların arasında Vivaldi, Bach, Mozart, Brahms, Glinka, Tchaikovsky, Prokofiev, Shoskovich, Schnittke, Denisov, Verdi ve The Beatles’dan eserler bulunuyor.

Günümüze kadar yirmi altı CD albüm çıkartan orkestra yeni albüm çalışmalarına devam ediyor. Dünyada pek çok ülkede kapalı gişe, başarılı konserler veren RUS DEVLET AKADEMİK ODA ORKESTRASI’’VİVALDİ ORKESTRA’’ sergilediği tüm konserler de birbirinden farklı harika bir şov sergiliyor ve seyirciye gerçek bir müzik ziyafeti sunuyor.

17-18 Ocak 2014’te Tim Show Center’da konser verecek olan Orkestra’nın biletleri Biletix’de ve Tim Show Center gişesinde…

TİM SHOW CENTER ETKİNLİKLERİNİ YouTube, Facebook, twitter ve pinterest sayfasından takip edebilirsiniz.

Biletler Biletix’te…