2014’ün en İyi iPhone uygulamaları

Çarşamba, 24 Aralık 2014 13:10

Bildiğiniz gibi Apple her yılın sonunda kendisine göre en iyi uygulamaların listesini yayınlıyor. Uygulama konusunda oldukça seçici olan firma bu yılki listeyi ortaya karışık olarak yapmış. Her türden uygulamanın bulunduğu bu liste içinden biz de kendimize göre en iyi olan on tanesini seçtik. Buyurun buradan yakın.

Health Mate

Health Mate uygulaması kullanımı oldukça basit minimal bir sağlık uygulaması. Apple’ın sağlık uygulaması Health ile senkronize bir biçimde çalışabilen uygulama kendinize hedefler koymanızı sağlıyor, adımları takip ediyor ve en ilginç yanı arka kamerası ile kalp atış hızını ölçüyor. Yapmanız gereken tek şey parmağınızı iPhone’nun arka kamerasına yerleştirmek.

Hyperlapse

Hyperlapse, Instagram tarafından çıkarılan bir uygulama. Normalde kaliteli ve düzgün hızlandırılmış videolar hazırlamak için pahalı tripodlara ve stabilizasyon sağlayacak araçlara ihtiyacınız olacaktır. Hyperlapse ise bu soruna kökten çözüm getiriyor. Kendi stabilizasyon tekniği ile titreyen görüntüleri büyük bir başarı ile düzleştiriyor.

Yummly

Yummly özellikle yemek yapmayı sevenler için bir market uygulaması. Yemek bloglarından farklı tariflere kadar internette yemekle alakalı olan herşeyi kaydetmenizi, bulmanızı ve organize etmenizi sağlıyor. Uygulamanın ücretsiz olduğunu da hatırlatalım.

Litely

Fotoğraf meraklılarına güzel bir haberimiz var. Litely fotoğraflarınızı aynı filmlerdeki gibi tonda ve renkte düzenlemenizi sağlıyor. Oldukça sade ve şık bir uygulama olan Litely’de iki parmağınızı ekrana değdirerek fotoğraflarınızın düzenlendikten sonra nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Böylece orijinalini kaybetmeden sonuçları görmüş olursunuz.

Trial Frontier

Bilgisayarda veya Xbox 360’da Trials oyununu oynayanlar varsa bu oyuna da bayılacaklar. Şunu söylemeliyim oyun gerçekten bağımlılık yapıyor. Zaman karşı motorsikletiniz ile engelleri geçiyor bu arada da dengenizi kaybetmemeye çalışıyorsunuz. Hem de çok eğleniyorsunuz. Bu güzel oyun da App Store’da ücretsiz.

Toca Lab

Toca Lab periyodik tabloyu öğrenmek için oldukça eğlenceli bir uygulama. Tüm elementleri 118 karaktere ayıran ve her birine ayrı karakterler veren uygulamada santrifüj, osiloskop, soğutma maddeleri ve gizemli test tüplerini deneyerek elementleri keşfedebilirsiniz. Her ebeveynin ve öğrencinin cebinde olması gereken bir uygulama.

TeleStory

TeleStory çocuklara kendi TV şovlarını çekmelerine olanak veren eğlenceli bir uygulama. Çocuklar uygulama içinde kendi şovlarını yazabilirler, kendilerine dijital giysiler seçebilirler daha sonra da kayıt tuşuna basarak şovlarını sunabilirler. Bu güzel uygulama 4,99 dolarlık bir fiyata sahip.

Hazırlayan: GÖKSAN KADAYIFÇI 

Yazının devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play