“Modellikte rakibim yok” 2013 Best Model Türkiye birincisi Caner Tanrıverdi Dipnot Tablet’e konuştu

Çarşamba, 26 Şubat 2014 17:48

Türk sinemasındaki yakışıklı erkekler furyası iki best model, Kenan İmirzalıoğlu ve Kıvanç Tatlıtuğ ile devam ediyor. İki jön özellikle dizi sektöründe en çok arananlar arasında yer alıyor. Sadece onlar değil, diğer best modeller de oyunculuk sektörüne yavaş yavaş adımlarını atıyorlar.

Caner Tanrıverdi… 2013 Best Model Türkiye birincisi. Nisan ayında Çin’de düzenlenecek yarışmada Türkiye’yi temsil edecek. Bir yandan modellik yapıyor bir yandan da oyunculuğa ısınma turlarında. Şahan Gökbakar’ın milyonlarca seyirciye ulaşan Recep İvedik serisinin son halkasında ekibe dahil oldu.

-Siz kimsiniz, Caner Tanrıverdi kendini nasıl tanımlıyor?

Best Model Of Turkey 2013 Manhunt birincisi ( Türkiye’nin en yakışıklı erkeği ) seçildim. 22 yaşındayım. Bursa Gemlik doğumluyum. Uzun yıllar profesyonel futbol oynadım. Karabük Üniversitesi Makine Öğretmenliği’nden mezun oldum. Yeşim Ceren Bozoğlu’ndan oyunculuk eğitimi aldım. Türkiye’yi Manhunt International (dünyanın en yakışıklı erkeği) yarışmasında temsil edeceğim.

-Kaç yıldır bu mesleğin içindesiniz?

Üç yıldır profesyonel anlamda bu mesleğin içindeyim.

-Hayal ettiğiniz mesleği mi yapıyorsunuz?

Hayal ettiğim meslek oyunculuk ve Türkiye’de iyi bir oyuncu olmak.

- Herkesin sizi yakışıklı bulmasına rağmen sizin kendinizde beğenmediğiniz davranışlar ya da beğenmediğiniz yer yeriniz var mı?

Kendimde beğenmediğim davranışlar bazen çabuk sinirlenebiliyorum ama tabi çok kısa sürüyor…

-Yemekten başka formda kalmak için dikkat ettiğiniz yöntemler var mı? Örneğin diyet yapıyor musunuz? Ya da spor yapıyor musunuz?

Spor yaptığım için genelde protein ağırlıklı besleniyorum. Yağlı tuzlu hamurlu yiyeceklerden olabildiğince kaçıyorum. Onun dışında uyguladığım bir diyet yok.

- Ruh güzelliği mi? Dış güzelliği mi? Böyle sorulara muhatap kalıyor musun?

Kesinlikle böyle sorular karşıma çıkıyor, her ikisinin de önemi var bence. İnsanlara verdiğiniz ilk izlenim dış güzellik oluyor tanıdıkça iç güzelliğin önemi artıyor.

-Dünyanın En Yakışıklı Erkeği Yarışması’nda en güçlü adaylardan birisiniz. Yarışma ne zaman gerçekleşecek? İddialı mısınız?

Manhunt International 2014 yarışması Çin’in Beijing şehrinde Nisan ayında yapılacak. Şu an dünya oylamalarında ilk üçte gösteriliyorum. Elbetteki amacım ülkeme birinciliği getirmek.

-Bundan 10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?

10 yıl sonra kendimi oyunculuk anlamında kendini ispat etmiş sağlam adımlarla ilerlemiş iyi bir oyuncu olarak görmek beni mutlu edecektir.

-Şu ana kadar hangi projelerde yer aldınız?

2012’den beri yapılan tüm Fashion Week’lerde podyuma çıktım, çeşitli modacıların defilelerinde ve çekimlerinde yer aldım. En son yer aldığım proje ise Recep İvedik 4 sinema filmi oldu.

-Recep İvedik’te sizi de izleyecek miyiz?

Evet serinin son filmi çekimleri… Maldivler’de gerçekleşen Recep İvedik 4’te rol aldım.

-Sokaktaki ilgi sizi bunaltıyor mu?

Aksine insanların ilgisi çok mutlu ediyor. Bu kadar kısa zamanda olması da daha da mutlu eden sebeplerden…

-Mankenlik mesleğinin en zor yanları ne?

Zorluktan çok sürekli formda olmak gerekiyor, yediğinize içtiğinize gittiğiniz mekanlara kadar hepsine dikkat etmek lazım ve sürekli şık, bakımlı olmak gerek.

-Evlilik hakkındaki düşüncelerin nelerdir?

Evlilik elbetteki en önemli kurumlardan bir tanesi ama şuanda benim için işim ve kariyerim çok daha önemli…

-Modellikte kendine rakip olarak gördüğün biri var mı?

Kimseyi rakip olarak görmüyorum; çünkü her modelin kendine göre artıları olabiliyor.

-Oyunculuğunu daha ilerletmeyi düşünüyor musun? Bir hedefin var mı bu alanda?

Yeşim Ceren Bozoğlu’ndan oyunculuk eğitimi aldım. Oyunculuk anlamında eksiğim ne ise onunla ilgili çalışmalarım eğitimlerim devam ediyor. Hedefim oyunculuk mesleğinde kendini ispat etmiş bir oyuncu olabilmek.

-Set yaşantısına alışabildin mi? Eğleniyor musun çekimlerde?

Set yaşantısına alıştım diyebilirim. Disiplinli ve oyunculuğunuz iyi olduğu sürece zorlukları olmuyor. Çekimler kesinlikle çok eğlenceli oluyor.

-Oyunculuk mu modellik mi? Hangisini kendine daha yakın hissediyorsun?

Türkiye’nin en prestijli modellik yarışmasında tescillendim. Modellik her zaman benim için ayrı yerdedir. Fakat benim hayalimdeki meslek hep oyunculuk idi.

-Kenan İmirzalıoğlu mu, Kıvanç Tatlıtuğ mu sence hangisi?

İkisi de bence Türkiye’de kendini ispat etmiş ve başarılı işlere imza atmış kişiler. İkisi de best model seçilip meslek hayatına atıldırlar. Her ikisini de başarılı buluyorum…

Kenan Taş (@esaskenan)

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN