12 Dev Adam’ın Şampiyona kadrosu belli oldu

Cumartesi, 31 Ağustos 2013 09:12

basketA Milli Basketbol Takımı’nın Slovenya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na katılacağı 12 kişilik kadrosu belli oldu..

Polonya ile Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yapılan hazırlık maçı öncesi açıklamalarda bulunan A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, Barış Ermiş, Kenan Sipahi ve Deniz Kılıçlı’nın nihai kadroda yer almadığını duyurdu.

Hazırlıklara 21 oyuncuyla başladıklarını ve daha sonra kadronun 15 oyuncuya indirildiğini hatırlatan Erdenay, “Bugünkü maç öncesi toplantıda, hocamız Bogdan Tanjevic kadroyu açıkladı. Üç arkadaşımız bizimle birlikte Avrupa Şampiyonası’nda olamayacak. Onlar da hazırlık döneminde çok emek verdi. Barış Ermiş, Kenan Sipahi ve Deniz Kılıçlı, Avrupa Şampiyonası kadrosunun dışında kaldı” diye konuştu.

Kadroda yapılan son değişikliğin ardından, A Milli Takım’ın Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edeceği 12 kişilik kadro, Ender Arslan, Doğuş Balbay, Sinan Güler, Serhat Çetin, Ömer Onan, Hidayet Türkoğlu, Emir Preldzic, Ersan İlyasova, Kerem Gönlüm, Semih Erden, Oğuz Savaş ve Ömer Aşık’tan oluştu.